ANNE-BEBEK ATÖLYEMİZ, Yoga Temelli (3-9 ay)

Çarşamba 13:00 (1 saat)

Anne bebek programı 3-9aylık bebeklerinizle katılabileceğiniz hem sizin hem bebeğinizin yapacağı yönlendirici hareketlerden, yoga egzersizlerinden, meditasyonlardan, şarkılardan oluşan bir saatlik eğlenceli bir çalışmadır. Anne ve bebeklerin ev dışı ortama uyum sağlamasında önemli bir yer tutan anne bebek programında, emzirmek-uyumak-ağlamak gibi bebeklere ve annelere özgü her şey serbesttir. Bu program anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirirken aynı zamanda yönlendirici hareketler desteği ile uyku ve gaz problemlerine çözümler sunar.

HAREKET VE DUYU ATÖLYEMİZ, Ebeveyn Katılımlı (9-18 ay)

Çarşamba 14:30 (1 saat)

Cuma 14:30 (1 saat)

9-18 ay aralığında bebeklikten çıkılıp çocukluğa doğru gidilmektedir ve bu dönemde çocuklar dünyayı her yönden yeni kavradığı için algıları çok açıktır. Bu yeni ve aktif dönemde çocuğun düzenli aktiviteye, doyasıya keşfedeceği, kendini ifade edebileceği, sosyalleşeceği alanlara ihtiyacı vardır. Oyun atölyemizdeki programlarda, oyun yoluyla çocuğun fiziksel, duyusal ve bilişsel olarak öğrenimine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Çocuğunuz bu atölyede eğlenecek, keşfedecek, dans edecek, oynayacak, sosyalleşecek, dil gelişimine ve motor becerilerine katkı sağlayacaktır.

DUYUSAL OYUN GRUPLARIMIZ, Ebeveyn Katılımlı (18-36 ay)

Çarşamba 11:00 (1 saat)

Cumartesi 11:00 (1 saat)

Çocukların beş duyusunu harekete geçirecek, keşif ve merak duygusunu canlandıracak masa başında yapılabilecek etkinlikler bütünü oluşturuyoruz. Ritim ve şarkılar eşliğinde başlayıp akabinde çeşitli materyaller kullanarak boyuyor, dokunuyor, keşfediyoruz. Her hafta belirlediğimiz temaya uygun farklı materyaller ile çocukların duyusal, bilişsel ve motor becerilerini geliştirmek için çalışıyoruz.

AÇIK UÇLU OYUN GRUBUMUZ, Ebeveyn Katılımlı (24-42 ay)

Cuma 11:00 (1 saat)

Açık uçlu oyun çocuğun kendisine verilen malzemeler ile kendi oyun senaryosunu kurmasına izin verir. Neyi nasıl yapacağına dair talimatlar içermez, önceden belirlenmiş bir gidişatı yoktur, doğru veya yanlış yoktur. Oynayarak öğrenir, kendini ve çevresini keşfeder, özgürce hareket eder, sosyal becerisi, problem çözme becerisi gelişir. Serbest ve açık uçlu oyunlar oynamak çocuğunuzda yapılandırılmamış, sınırlandırılmamış, herhangi bir amaç gütmeyen, özgür olduğu oyunlar oynamasını ve yaratıcılığını besler.

İNGİLİZCE OYUN GRUBUMUZ, Ebeveyn Katılımlı (24-48 ay)

Perşembe 11:00 (1 saat)

Müzik, dans ve eğitici aktivitelerin iç içe geçtiği bu atölyede 24-48 ay aralığındaki çocuklar görsel hafızayı destekleyen materyaller eşliğimde ve motor becerileri ile işitsel, zihinsel gelişimlerini destekleyici çalışmalar eşliğinde oyun oynayarak ingilizce öğrenmeye başlayacaklardır.